Succesverhalen

Van poetsen naar campingbaas: Mare vond haar weg terug

Re-integratie werkervaringsplek campingbaas 12

Ik zie jou.
Als professional die opnieuw begint, met de moed om kleiner te starten dan voorheen. Die ontdekt dat een rustige plek precies geeft wat nodig is om weer in beweging te komen. Met ruimte, rust en de juiste begeleiding bouw je op eigen tempo iets nieuws.

19 juni 2026

Auteur: Jochem Palubski

“Ik begon met poetsen en mag mezelf nu campingbaas noemen”

Circa anderhalf jaar ziekgemeld thuis, met een beperkte belastbaarheid en geen idee wat ze daarna nog kon. Zo begon Mare Creemers in maart 2025 aan haar Spoor 2-traject bij Amplooi, onder begeleiding van mobiliteitsexpert Thécla den Dunnen. Een jaar later loopt ze trots over Stadscamping Overboord in Den Bosch. Eerst als parttime housekeeper/schoonmaker in een werkervaringsplek, sinds kort als campingbaas.

Toen het oude werk niet meer paste

Mare’s leven draaide jarenlang om mensen. Als bedrijfsleider in een café stuurde ze 25 medewerkers aan, stond ze achter de bar en regelde ze de hele dagelijkse gang van zaken. Sociaal werk in het kwadraat, tot het niet meer ging. “Ik ontwikkelde een soort sociale angst. Best confronterend, want het was juist mijn ding.”

Daarna volgde de Spoor 2-aanmelding via haar werkgever. Mare’s eerste reactie was sceptisch. “Ik dacht: ik doorloop zo’n traject wel even, je bent het tenslotte ook verplicht. Bovendien weet ik zelf wel hoe ik een cv moet maken.“ Haar beeld draaide echter al snel bij. “Maar al in dat eerste gesprek met Thécla werd duidelijk dat het om iets heel anders ging. Om wie ik ben, wat ik aankan en wat ik echt wil.”

Verder kijken dan een vacature

Thécla herinnert zich Mare als een jonge vrouw die open in het traject stapte: “Bij de start was duidelijk dat haar oude functie niet meer paste en dat terugkeren bij haar werkgever geen optie was. Mare kwam echt van ver, we moesten dus rustig aan beginnen.”

Wat Thécla nadrukkelijk niet deed: meteen vacatures opzoeken. “Bij Mare zat een mooie achtergrond in horeca, art en design. Belangrijker was de vraag: waar krijgt zij energie van en wat past bij haar tempo op dit moment?”

Mare voelde die andere aanpak vanaf het eerste gesprek: “Thécla heeft me heel erg op mijn gemak laten voelen. We zijn niet gestart met een baan zoeken, maar met wat vind ik leuk? Beginnen bij hobby’s en persoonlijke interesses. Welke functies en organisaties passen daarbij? Stap voor stap verder zoeken en analyseren. Heel anders dan ik gewend was.”

“De communicatie met Thécla was super fijn en heel regelmatig. Ik kreeg snel antwoord, kon lekker doorwerken. Een lieve vrouw, met wie ik regelmatig ook moest lachen. Een serieus traject natuurlijk, alleen nooit zwaar door de prettige en motiverende begeleiding.”

Lijstjes als kompas

In de gesprekken die volgden gingen Mare en Thécla aan de slag met assessments, opdrachten en meerdere vragenlijsten. Wat vind je belangrijk in werk? Welke omgeving past bij jou? Wat geeft energie, wat kost het juist? “Heel veel lijstjes,” lacht Mare. “Daardoor werd zoveel duidelijk. Goede communicatie, duidelijke taken, een rustige omgeving. En toch ergens contact met gasten, op een lager pitje. Hospitality blijft mijn ding, maar wel anders ingericht dan voorheen.”

Thécla vult aan: “Onze kerngedachte is steeds: niet kijken naar wat iemand niet meer kan, maar naar wat wél mogelijk en haalbaar is. Vanuit dat startpunt zoeken we gericht verder.”

Daarnaast werd er gewerkt aan Mare’s cv en het opstellen van een goede motivatiebrief. “In eerste instantie dacht ik: ik kan dat zelf wel. Maar de tips van Thécla op mijn concept-cv waren raak. Van iedereen die ik daarna aanschreef, kreeg ik een goede reactie terug op mijn cv en brief. Solliciteren na een langere tijd niet te hebben gewerkt is sowieso spannend. Door deze begeleiding stond ik sterker in mijn schoenen, juist vanuit zo’n Spoor 2-situatie.”

Een vacature uit haar eigen Instagram-feed

Na deze eerste oriëntatiefase ging Mare op zoek naar een werkervaringsplek. Spannend, zeker met een re-integratieachtergrond. “Fijn dat zo’n werkervaringsplek nog niet meteen vastzit aan iets. Jammer alleen dat veel bedrijven er niet voor openstonden. In zo’n krappe arbeidsmarkt is dit juist een mooie kans om nieuw talent te leren kennen.”

De mogelijkheid voor deze plek kwam uit verrassende hoek. Bij een van de opdrachten had Thécla haar meegegeven om in haar eigen netwerk te kijken naar organisaties die ze leuk vond. “Toen ik door Instagram scrolde, kwam ik Stadscamping Overboord tegen. Die volgde ik al een tijdje en ik wist dat ze in de opstartfase zaten. Net op dat moment stond er een vacature voor housekeeping/schoonmaak open.”

Binnen een week kreeg ze antwoord. Mare vertelt dat het voor eigenaren Wouter en Derk het een perfecte match was. “Zij stonden er echt voor open om iemand de plek en de ruimte te bieden rustig te starten. Hun eerste seizoen moest nog beginnen, dus we hadden allebei de tijd om elkaar te leren kennen.”

Een rustige start, in haar eigen tempo

In mei 2025 ging Mare aan de slag. Een paar uur per week, opbouwend. “Het was precies wat ik op dat moment nodig had: in mijn eentje poetsen met de koptelefoon op, vaste starttijd en rond de middag klaar. Soms even een bakje koffie met de mannen tussendoor. Een laagdrempelige manier om weer te starten.”

Voor Mare was er ruimte om te groeien. “Wouter en Derk zagen dat ik meer in huis had dan poetsen alleen. Ze hadden geduld en lieten me mijn eigen ritme vinden.”

Thécla stelt dat dit de kern raakt waar Spoor 2 om draait. “Niet ieder traject mondt uit in een succes, daar ben ik eerlijk over. Dit verhaal laat zien wat mogelijk wordt zodra iemand open en gemotiveerd instapt en daarbij werkgevers vindt die durven te investeren in iemand met een verhaal. Dat geldt overigens ook voor Mare’s vorige werkgever, die haar deze ruimte heeft geboden. Een groot compliment dus aan beide werkgevers.”

Mare zelf is ook positief over die fase: “Ik ben echt gezegend met mijn vorige werkgever. Zij hebben alles gedaan om mij op een goede plek te krijgen, ik heb nog steeds contact met ze.”

Doorgegroeid tot campingbaas

Al in augustus 2025 kreeg ze een jaarcontract bij Stadscamping Overboord, na afronding van het Spoor 2-traject in afwachting van de WIA-beoordeling.

Een jaar lang poetste Mare de accommodaties op de camping. Stap voor stap kwam er meer contact met gasten. Tot haar rol veranderde. “Zo ben ik erin gerold dat ik de kans kreeg om campingbaas te worden. Ik regel nu de communicatie naar gasten, de ontvangst en stuur het nieuwe poetsteam aan. Mag lekker over de camping paraderen en ben heel trots op die naam.”

Het hospitality-stukje dat ze dacht kwijt te zijn, kreeg ze gaandeweg terug. “Een lager pitje, in mijn eigen tempo en de hele dag buiten. Geweldig!”

Een springplank die ze nu doorgeeft

In april 2026 nam Mare zelf weer contact op met Thécla. Bij Stadscamping Overboord was een plek vrijgekomen voor een nieuwe housekeeper/schoonmaker en ze vroeg zich af of Amplooi iemand kende om deze werkervaringsplek op te vullen. “Ik ben hier zo fijn opgestart. Een mooie kans om weer terug in de maatschappij te komen. Wat ik heb gehad, gun ik een ander.”

Voor Thécla was die mail bijzonder. “Veel mensen volgen een Spoor 2-traject vooral ‘omdat het moet’. Bij Mare lag dat anders: zij bleef steeds nieuwsgierig naar wat wél kon, ook toen het tegenzat. Dat ze nu zelf weer contact met mij opneemt om iemand anders dezelfde kans te bieden, vind ik echt speciaal.”

Mare wil dit meegeven aan iedereen die een Spoor 2-traject volgt of gaat volgen: “Neem je tijd voor dit traject, maar volg de stappen echt. Het kan je absoluut helpen iets verrassends en leuks te vinden. En je leert nog dingen over je cv en solliciteren waarvan je dacht dat je ze al wist.”

Benieuwd wat een Spoor 2-traject voor jou of jouw medewerker kan betekenen?
Of heeft jullie organisatie ruimte om een werkervaringsplek beschikbaar te stellen?

Neem gerust contact met ons op. 

Re-integratie werkervaringsplek campingbaas 2

Vragen? Wij zijn er voor je.

Meer weten over wat we voor je kunnen betekenen? Aarzel niet om te bellen of een bericht te sturen.

Amplooi-Paula-350px